رییس جمهور کتک خور نظام شده است

0
3068

اصلاح طلبان بدانند که مردم دیگر از ترس مرگ به تب راضی نخواهند شد/ رییس جمهور به نوعی کتک‌خور نظام شده است/ مردم دیگر از ترس یک نامزد به نامزد دیگری رای نمی‌دهند

🔹مردم به این نتیجه رسیده‌اند که طیفی‌هایی از اصلاح طلبان، «مردم» را به مثابه ماشین رای برای به قدرت رساندن آنها می‌دانند، چرا که در زمانی که مردم نیاز به حمایت و ابراز عقیده اصلاح طلبان به عنوان یک جریان سیاسی عمده در کشور دارند، متاسفانه نهادهای حزبی آنان در جهت احقاق حقوق مردم وارد نشده اند.

🔹ضمنا اصلاح‌طلبان نباید به این فکر کنند که مردم «از ترس مرگ به تب راضی می‌شوند» و به کاندیدای مطبوعشان رأی می‌دهند.

🔹با توجه به وضعیت معشیتی و سختی زندگی برای اقشار مختلف جامعه، به نظر می‌رسد که سطح مشارکت در انتخابات پایین باشد و سیاستمداران هم هر چه بخواهند بگویند «باید» این مشارکت اتفاق بیافتد اما بنظر می‌رسد انگیزه‌ای برای مشارکت مردم وجود ندارد.

ضعف در دور دوم رییس جمهور ها

🔹نمی‌خواهم بدبینانه قضاوت کنم اما در دوره‌های گذشته به خصوص دور دوم روسای جمهور، ناکارآمدی دولت بسیار چشمگیر بوده است و تقابل‌هایی میان دولت و نهادهای دیگر به وجود آمده است و در تقریبا تمام دوره‌ها دولت در موضع ضعف و ناتوانی در تصمیم‌گیری قرار داشته است.

🔹پس این سوال به وجود آمده که واقعا رییس جمهوری می‌تواند چه کاری انجام دهد و خود روسای‌جمهور هم به این موضوع اشاره کرده‌اند.

🔹برای نمونه روحانی گفته است که دولت پنهان وجود دارد، خاتمی هم قبلاً اشاره کرد که رئیس جمهور در حد یک تدارکاتچی‌ است و یا احمدی‌نژاد با کنایه از کسانی بعنوان برادران قاچاقچی یاد کرد.

🔹این روزها عدم توان تصمیم‌گیری توسط رییس جمهوری علنی‌ و آشکارتر شده است و رییس جمهور به نوعی کتک‌خور نظام شده است و اکثر افراد جامعه تمامی ضعف‌ها را از ناتوانی رئیس جمهور می‌دانند اما باید پذیرفت که برخی تصمیم‌گیری‌های مهم خارج از اختیارات رییس‌جمهور است اما با این حال، اینکه همه با علم به این موانع می‌خواهند رییس جمهور شوند نکته جالبی است.

پروانه سلحشوری نماینده مجلس

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید