شایعه آلودگی آب شرب مشگین، شهر را بهم ریخت

0
2931

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر آلوده بودن آب شرب مشگین شهر و مسمومیت تعدادی از شهروندان بر اثر مصرف آب شرب، اکبر صمدی فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان مشگین شهر گفت: هیچ گونه آلودگی در آب شرب شهری وجود ندارد و شهروندان می توانند با آرامش خاطر نسبت به استفاده از آب لوله کشی اقدام کنند.

فرماندار مشگین شهر تصریح کرد: نیروهای امنیتی انتظامی و دستگاه قضایی با افرادی که با دامن زدن به این قبیل شایعات موجب بر هم زدن آرامش خاطر شهروندان شده اند بشدت برخورد خواهند کرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان مشگین شهر، در گفتگو با مشگین شهر تودی شایعه پر شدن بیمارستان مشگین شهر به دلیل مسمومیت آب شرب را تکذیب کرد.

وی گفت؛ تا این لحظه هیچ گونه مسمومیتی در مورد آب شرب در واحد‌های مربوطه ثبت نشده و خبر منتشر شده در خصوص پر شدن بیمارستان مشکین شهر کذب می باشد.

در اطلاعیه روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل هم آمده است: شایعه آلودگی آب شرب شهر مشگین شهر که در افکار عمومی شهروندان مشگین شهری مطرح است و در برخی کانال های محلی نیز درج شده غیر واقعی می باشد و بر این اساس شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل حسب وظایف سازمانی و اعتقادی خود از آب شرب شبکه لوله کشی شهر مشگین شهر و سایر شهرهای استان بطور متوالی نمونه برداری کرده و از نظر میکروبی، شیمیایی و کلرسنجی مورد بررسی و کنترل قرار می دهد.

مسمومیت آب شرب شایعه ای بیش نبوده است

پیرو شایعاتی که اخیراً در برخی کانالهای محلی در خصوص آلودگی آب شرب درج گردیده، به اطلاع عموم مردم فهیم و شریف مشگین شهر می رساند صد در صد موارد آزمایش شده آب شرب با استانداردهای کشوری مطابقت دارد و آب این شهر قابل شرب است. شیوع گسترده کرونا در این روزها سبب شده تا برخی افراد سودجو با ادعاهای مختلف سبب تشویش اذهان عمومی شوند که مراتب از طریق مراکز ذیصلاح و امنیتی درحال بررسی و پیگیری می باشد.

گفتنی است در حدود 24 ساعتی که شایعه به صورت شفاهی در بین مردم مشگین شهر می چرخید، تعداد زیادی آب معدنی بفروش رفت و در بعضی نقاط آب معدنی بالاتر از قیمت مندرج روی بسته بندی آن بفروش رسید. هنوز مبدا اصلی شایعه ساز و قصد آن توسط نیروهای امنیتی مشخص و معرفی نشده است. امیدواریم با مشخص شدن نیت شایعه پردازان و مجازات آنها سلامت فضای مجازی و فضای روانی حفظ شود. در صورت عدم معرفی شایعه سازان هر کسی به خود اجازه خواهد داد تا با نیت های مختلف اقدام به شایعه سازی کرده و فضای روانی شهر را مختل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید