استان اردبیل فقط 185 کیلومتر بزرگراه دارد

0
3464

طبق گفته استاندار اردبیل چهار سال پیش فقط ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان وجود داشت اما در حال حاضر ۳۵۰ کیلومتر بزرگراه در حال اجرا است و شامل پارس‌آباد به سمت سربند و مشگین‌شهر، بیله‌سوار به گرمی، سرچم – اردبیل و سه‌راهی سرچم، کلور-درام می شود.

این پروژه‌های بزرگراهی هر چند در نقاط مختلف استان اردبیل در حال ساخت هستند اما حجم قابل توجهی از آن مربوط به مسیری است که مرکز استان را به شهرهای شمالی از جمله مشگین شهر، گرمی، بیله سوار، پارس آباد و اصلاندوز مغان متصل می کند.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل با بیان اینکه برای احداث و راه‌اندازی ۵۸۲ کیلومتر بزرگراه در این استان به پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: جاده‌های شمال استان اردبیل و ضعیت خوبی ندارند اما با در دست اجرا بودن چندین پروژه راهسازی در منطقه مغان از قبیل سه راهی صحرا-امیر کندی، گرمی -بیله سوار و پارس آباد – سربند و سربند – مشگین شهر شاهد ارتقاء ایمنی راه ها و کاهش تصادفات در این مسیر ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بزرگ‌راه پارس‌آباد – سربند خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد اظهار کرد: در حال حاضر با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به میزان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بزرگ‌راه پارس آباد به سربند اختصاص یافته که ۱۰ میلیارد آن مربوط به پرداخت مطالبات پیمانکار و ۱۰ میلیارد دیگر برای تکمیل فاز اول این پروژه از پارس‌آباد خواهد بود.

لازم به ذکر است استان اردبیل در حال حاضر با دارا بودن 185 کیلومتر بزرگراه در بین استان ها در رتبه سی ام قرار دارد. وجود بزرگراه رابطه ی مستقیمی با کاهش مرگ و میر جاده ای و بروز تصادفات دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید