عباس زاده خواهان رسیدگی به وضعیت سدهای مشگین شهر شد

0
3028

محمود عباس زاده اظهار داشت: در حال حاضر به خاطر افزایش دمای هوا و کمبود آب حوزه کشاورزی در شهرستان مشگین‌شهر همانند بسیاری از مناطق دیگر با مشکلات اساسی مواجه شد که به همین منظور تلاش ما بر این بود تا با رهاسازی سدها زمین‌های کشاورزی را از بی‌آبی نجات دهیم.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سد مشگین‌شهر بعد از سال‌ها نیمه‌کاره رها شدن از بلاتکلیفی خارج و آبگیری می‌شود.

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر نیز بیان کرد: نقش بارندگی‌ها نیز در این زمینه حائز اهمیت است، اما به خاطر شرایط کنونی رسیدگی به وضعیت سدها با هدف رفع نواقص و مشکلات آن‌ها اولویت‌ اساسی است و به همین منظور با همکاری مسئولان نهادهای حمایتی در راستای رسیدگی به وضعیت مناطق محروم تمهیدات لازم به کار گرفته شده است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سد خورشید آباد مشگین‌شهر سال‌ها به همین شکل به حال خود رها شده است که با پیگیری‌های انجام یافته درصدد هستیم تا مشکلات و موانع موجود را پیگیری و رفع کرده و نواقصات مربوطه را در کم‌ترین زمان ممکن و طی امسال برطرف کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به این که حوزه کشاورزی برای شهرستان مشگین‌شهر جزو نیازهای ضروری است، بنابراین در این زمینه نیازمند تدوین برنامه‌های اساسی و هدفمند هستیم تا بتوانیم برای رشد و آبادانی منطقه گام برداشته و مشکلات و موانع موجود را از سر راه برداریم.

پی نوشت خبر تاپ: تعدادی از سد های مشگین شهر عبارتند از: سد احمدبیگلو، سد خورشید آباد، سد قصابه، سد ارباب کندی، سد اونار، سد اینچه نو، سد بیگ باغلو، سد لنج آباد، سد ینگجه (یئجه)، سد ساطی و …

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید